Żywot łowiecki ma w sobie to niezrównanie rozkoszne, że jest cały stopniowym wcielaniem w życie i ziszczaniem się najczarowniejszych snów. Jawa zaś od tych snów bywa najczęściej stokroć jeszcze piękniejsza.

- Julian Ejsmond

 

Julian Fałat - Odpoczynek myśliwego

- Julian Fałat -
"Odpoczynek myśliwego"

Organizatorem konkursu jest Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Katowicach oraz Komisja Kultury i Promocji Łowiectwa Okręgowej Rady Łowieckiej w Katowicach.
Założenia organizacyjne i regulamin konkursu można zobaczyć → tutaj.

Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem - wpłynęło 1316 zdjęć (→ szczegóły).

Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się 9.12.2017. o godzinie 10:00 w siedzibie Zarządu Okręgowego PZŁ Katowice, w Siemianowicach Śl. ul. Zwycięstwa 2 (wiata na strzelnicy myśliwskiej).

Jury powołane przez Komisję Kultury i Promocji Łowiectwa na posiedzeniu 25.10.2017. postanowiło przyznać 9 nagród dla 7 osób, 21 wyróżnień dla 16 osób i 7 nagród specjalnych (pozaregulaminowych) dla 6 osób.
Dodatkowo, laureaci 3 pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych (7 osób) otrzymają roczną prenumeratę magazynu Sezon.

Oto galeria zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych:

Wykaz nagród i wyróżnień w kategoriach wiekowych:

Uczniowie szkół podstawowych (gimnazjalnych) - wpłynęło 629 zdjęć

Nagrody (3):

1. Izabela Laska "Odpoczynek ważki"
2. Zuzanna Dybaś "Kamuflaż"
3. Izabela Laska "Wybuchający byk"

 

Wyróżnienia (9):

- Ania Urbańczyk "Łąka"
- Dominik Włodarczyk "Ambona - widok"
- Izabela Laska "Skrzące liście"
- Izabela Laska "Taniec komarów"
- Jakub Paluch "Zaskoczenie"
- Karolina Siwiec "W cztery oczy"
- Paulina Knabel "Nad stawem 1"
- Przemysław Orszulak "Woda się burzy i wzdyma"
- Sergiusz Wrożyna "Twardy gość"

 

Nagrody specjalne - pozaregulaminowe (3):

- Dominik Koćwin "Pod kapeluszem"
- Piotr Badaczewski "Kłos pszenicy"
- Piotr Badaczewski "Zachód słońca"

 


Uczniowie szkół ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych) - wpłynęło 267 zdjęć

Nagrody (2):

1. Nagrody pierwszej nie przyznano

 

 

2. Natalia Komorowska "Czapla wśród zieleni"
3. Patrycja Kulak "Wzburzone pożegnanie"

 

Wyróżnienia (4):

- Arkadiusz Gruszka "Wołający do Św. Huberta"
- Elwira Wołoszyn "Aleja miłości"
- Natalia Komorowska "Reprymenda"
- Natalia Komorowska "Szlamnik"

 

Nagrody specjalne - pozaregulaminowe (1):

- Artur Szpyrka "W koronach drzew"

 


Osoby dorosłe - wpłynęło 361 zdjęć

Nagrody (4 - przyznano dwie równorzędne nagrody pierwsze):

1. Michael Dyrszlag "Rozlane mleko"
1. Waldemar Kita "Rykowisko"
2. Waldemar Kita "Odlot"
3. Tomasz Sczansny "Żołna"

 

Wyróżnienia (8):

- Jan Salachna "Bracia"
- Łukasz Gwiździel "Mroźny poranek"
- Łukasz Gwiździel "Podwójny krzyk"
- Łukasz Gwiździel "Tancerki"
- Łukasz Gwiździel "Złoty Huzar"
- Marian Olech "Fruczak Gołąbek"
- Mateusz Michalicha "Oko w oko"
- Wojciech Smółkowski "Słoneczne gniazdo"

 

Nagrody specjalne - pozaregulaminowe (3):

- Jakub Wyka "Dzikie gęsi"
- Michael Dyrszlag "Rozlane mleko"
- Waldemar Kita "Rykowisko"
   nagroda "Klucz do lasu"

Publikacja zdjęć - 25.10.2017.

Werdykt jury jest ostateczny i nie podlega zażaleniom.


Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania tej pięknej pasji, jaką jest fotografowanie przyrody.

Komisja Kultury i Promocji Łowiectwa
Andrzej Otrębski