Trwały nawyk analizowania i rejestrowania wyników strzałów sprawił, że wiedziałem dlaczego w jednych przypadkach trafiam, a w drugich pudłuję, z czego nieliczni myśliwi zdają sobie sprawę, choć jest to przecież podstawowy warunek robienia postępów w technice i stylu strzelania...
... Obowiązek dobrego opanowania sztuki strzelania wynika z etyki łowieckiej...

- Tadeusz Puchalski
"Broń śrutowa i technika strzelania"

 

INFORMACJA KOMISJI STRZELECKIEJ nr 1
10.06.2019

  1. W związku z innym niż zaplanowano układem strzelań w I rundzie Turnieju IV strzelnic w Brzeszczach Komisja Strzelecka informuje, że zasady ogólnej punktacji całego turnieju oraz zasady klasyfikacji dodatkowej nie zmieniają się. W przypadku klasyfikacji dodatkowej "najlepszy zawodnik w konkurencji Parkur" pod uwagę będą brane 3 najlepsze wyniki z 5 osi parkurowych, a w przypadku klasyfikacji "najlepszy zawodnik w konkurencji Skeet" suma wyników ze wszystkich 3 osi skeet'owych.
  2. Z uwagi na odwołanie zawodów "O Puchar Łowczego Rejonu Pszczyńskiego" zawody te nie będą liczone w ogólnej punktacji klasyfikacji "Strzelca Roku 2019".
  3. Komisja Strzelecka prosi osoby zainteresowane odbyciem kursu na "Instruktora i sędziego strzelectwa myśliwskiego" o kontakt z sekretariatem Z.O. Katowice. W przypadku odpowiedniej liczby chętnych będziemy starali się uruchomić odpowiedni kurs w Siemianowicach Śląskich.
  4. Informujemy, że do reprezentacji Okręgu PZŁ w Katowicach na "VI Mistrzostwa Dian" w Tyliczu (Z.O. Nowy Sącz) powołano drużynę w składzie: Aleksandra Łyczykowska, Monika Gilner i Ewa Kraska. Dodatkowo indywidualnie wystartują koleżanki Alina Zakręta i Sylwia Malcharek. Zawody odbędą się 29-30.06.2019.
  5. Do reprezentacji Okręgu PZŁ Katowice na zawodach "Puchar Klasy C" w Suchodole (Z.O. Warszawa) powołano drużynę w składzie: Marcin Zdunek, Denis Hink i Tomasz Ćmiel. Zawody odbędą się 29.06.2019.
  6. Do reprezentacji Okręgu PZŁ Katowice na Mistrzostwach Polski w Klasie Powszechnej w Jeleniej Górze rekomendowano drużynę w składzie: Piaskowski Stanisław, Boczkowski Arkadiusz i Zdunek Marcin. Zawody odbędą się 20-21.07.2019.
  7. Do reprezentacji Okręgu PZŁ Katowice na Krajowym Konkursie Kół Łowieckich w Tarnobrzegu powołano drużynę z Koła Łowieckiego "Las Jastrzębie" w składzie: Mołdrzyk Dawid, Mołdrzyk Janusz, Gembalczyk Paweł. Zawody odbędą się 14-15.09.2019.
  8. Reprezentacja Okręgu w na Mistrzostwa Polski w Klasie Mistrzowskiej zostanie powołana do końca lipca 2019 roku.

 

Przewodniczący Komisji Strzeleckiej,
Arkadiusz Boczkowski