Trwały nawyk analizowania i rejestrowania wyników strzałów sprawił, że wiedziałem dlaczego w jednych przypadkach trafiam, a w drugich pudłuję, z czego nieliczni myśliwi zdają sobie sprawę, choć jest to przecież podstawowy warunek robienia postępów w technice i stylu strzelania...
... Obowiązek dobrego opanowania sztuki strzelania wynika z etyki łowieckiej...

- Tadeusz Puchalski
"Broń śrutowa i technika strzelania"


Po  raz trzeci odbędą  się na terenie Poligonu Drawskiego w woj. zachodniopomorskim w dniach 28-30.06.2019r. zawody w Wieloboju Kulowym-ExstremeWeekend 2019

Pierwszy dzień to dzień treningowy, gdzie myśliwi mają możliwość sprawdzenia się w strzelaniu na duże dystanse nawet 800 -1000 metrów, oraz testują sprzęt różnych firm i marek. Drugi dzień to zawody strzeleckie na trzech osiach. Konkurencje typowo kulowe, ale cele różne na różnych odległościach. Strzelamy 13 konkurencji w których maksymalna ilość wystrzelonych pocisków to 80 szt! Odległości w turnieju zaczynają się od 25m a kończą na 400. Są cele reaktywne, gongi, tarcze papierowe, oraz cele ruchome.
Kazdy uczestnik imprezy ma zagwarantowane całodzienne wyżywienie, oraz napoje. Jest także mozliwość zakwaterowania w namiotach wojskowych.
W ramach opłaty startowej. Także testy broni i amunicji oraz optyki marek RWS, GECO, Browning, Bergara, a także Swarovski i Night Pearl.
Odbędzie się także nocne strzelanie, przy pomocy nakładek termo i nokto- wizyjnych. Dodatkowe atrakcje to samochody terenowe i rajdowe.
Przez cały weekend jemy tylko dziczyznę i dary lasu! Ostatniego dnia zapraszamy do udziału w Ekstremalnym dzikobiegu - edycja Poligon drawski!
Rejestracja na stronie www.extremeweeknd.pl
Koszt udziału w imprezie to 450 pln dla strzelca, oraz 250 pln dla osoby towarzyszącej - obserwatora - które wpłacamy na konto Fundacji Las i Woda.
jak wyglądały poprzednie edycje można zobaczyć na wideo:
pozdrawiam / regards
Przemysław Malec