"Chcę podzielić się z ludźmi swoim zauroczeniem przyrodą, pokazać ją taką, jaką sam ją widzę - z bliska, bez tajemnic, piękną i okrutną."

- Włodzimierz Łapiński


"Staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył."

- Robert Bresson


“Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali.”

- Don McCullin

Już coroczną tradycja stało się wspólne polowanie śląskich Dian z myśliwymi z koła łowieckiego „Łoś” Bytom na przepięknych i obfitujących w zwierzynę terenach Nadleśnictwa Lubliniec.
Święty Hubert okazał się tego dnia wyjątkowo łaskawy. W przepięknej słonecznej zimowej aurze, wśród odgłosów rogów myśliwskich miało miejsce polowanie, przeprowadzone w pierwszej części systemem szwedzkim a następnie w sposób tradycyjny. Polowanie prowadzili, jak zwykle niezawodni, Kol. Michał Gawdzik oraz Marek Waldek, którzy właściwą i sprawną organizacją przeprowadzoną zgodnie z zasadami kultury i etyki łowieckiej zapewnili nietuzinkowe przeżycia uczestnikom. Licznie biorące udział psy myśliwskie dawały gwarancję efektywnego pozyskania. Polowanie zakończyło się pozyskaniem 14 sztuk zwierzyny grubej, a królem polowania została Kol. Ewa Kraska pozyskując jelenia byka. Był również czas by odpocząć przy ognisku, wymienić się doświadczeniami, pośmiać się oraz posłuchać opowieści myśliwskich. Dziękując prezesowi - Marcinowi Deptule oraz wszystkim członkom koła mamy nadzieję na kolejne spotkanie za rok. Darz Bór.

Sylwia Malcharek