Wizyty na stronie

Dzisiaj177
Wczoraj451
W tym tygodniu1905
W tym miesiącu2860
Ogółem1551628

Obecnie na stronie
2
Online
Polski Związek Łowiecki
Zarząd Okręgowy Katowice
z siedzibą w Siemianowicach Śląskich
Siemianowice Śląskie 02.10.2014 r.

 

Komunikat nr 4/2014

  1. Jesienny termin oceny prawidłowości pozyskania sarn - rogaczy.
  2. Nowe Uchwały Naczelnej Rady Łowieckiej w/s zasad odbywania stażu oraz wniosku o przyjęcie na staż.
  3. Propozycja nowych zasad selekcji osobniczej i populacyjnej.
  4. Kwartalnik - Gwarectwo myśliwych.

 

  1. Przekazujemy Szanownym Koleżankom i Kolegom informację dotyczącą oceny prawidłowości odstrzału rogaczy pozyskanych w 2014 roku a także termin wyceny medalowej.
  2. Uprzejmie proszę o zaznajomienie się z nowymi uchwałami Naczelnej Rady Łowieckiej w/s zasad obywania stażu kandydackiego oraz wniosków przyjęcia na staż kandydacki. Uchwały (nr 55 i 56/2014) w całości dostępne są na stronie Zarządu Głównego PZŁ lub na stronie naszej Okręgowej Rady Łowieckiej. Wszyscy kandydaci przyjmowani na staż kandydacki od 1 października br powinni przedkładać na posiedzenia Zarządu nowe, obowiązujące druki, a warunki odbywania ich stażu muszą ściśle korespondować z nową uchwałą.
  3. Informujemy Zarządy kół łowieckich o zmianie przez Naczelną Radę Łowiecką uchwały nr 57/2005 w sprawie zasad selekcji osobniczej i populacyjnej zwierząt łownych w Polsce oraz zasad postępowania przy ocenie prawidłowości odstrzału. Zmiany w Uchwale nr 54/2014 dotyczą w głównej mierze potrzebą dostosowania poprzedniej Uchwały do nowych warunków, wynikających ze znowelizowanej Ustawy z dnia 13 października 1995 Prawo Łowieckie w zakresie: powoływania Komisji do spraw oceny prawidłowości odstrzałów, nakładania kar porządkowych przez Zarządy Okręgowe, a także stosowania odpowiedniej punktacji przy ocenie pozyskanych trofeów.
  4. Przypominamy niektórym Zarządom Kół łowieckich o wydawanym przez Zarząd Okręgowy naszym kwartalniku łowieckim pod nazwą „Gwarectwo Myśliwych”. Pismo powstało Uchwałą Okręgowej Rady Łowieckiej realizującej uchwałę Okręgowego Zjazdu Delegatów z 2010 roku. Oznacza to, że inspiracją do jego wydawania była wola większości delegatów - przedstawicieli kół łowieckich i członków niestowarzyszonych z kołami. Dziwi nas fakt, iż do niektórych Kół nie trafia żaden egzemplarz. Jeszcze raz prosimy Zarządy Kół o weryfikację wśród członków Koła zapotrzebowania na to pismo, co będzie nie tylko realizacją Uchwały Okręgowej Rady Łowieckiej ale przede wszystkim zdecyduje o przyszłości tej gazety.


Załączniki:
→ Uchwała nr 55/2014 NRŁ
→ Uchwała nr 56 2014 NRŁ
→ Uchwała nr 54/2014 NRŁ
→ Tekst jednolity uchwały nr 41/2007 NRŁ
→ Wniosek o przyjęcie na staż
→ Informacja - ocena prawidłowości odstrzału rogaczy pozyskanych w 2014 roku