Wizyty na stronie

Dzisiaj176
Wczoraj451
W tym tygodniu1904
W tym miesiącu2859
Ogółem1551627

Obecnie na stronie
2
Online

Z prawdziwą satysfakcją informujmy, że w tegorocznej (już trzeciej) edycji konkursu otrzymaliśmy 768 zdjęć, w tym 69% to zdjęcia dzieci i młodzieży.
Uważamy to za bardzo dobry wynik, gdyż istniały obiektywne okoliczności, ograniczające aktywność uczniów (trwający strajk w szkołach).

W kategoriach wiekowych wyglądało to tak:

  • 260 - uczniowie szkół podstawowych (gimnazjalnych)
  • 152 - uczniowie szkół ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych)
  • 412 - w sumie uczniowie
  • 196 - osoby dorosłe
  • 160 - braki regulaminowe (w tym 118 - uczniowie)
  • 768 - SUMA

W tej edycji konkursu zanotowaliśmy wyjątkowo dużą ilość zdjęć nie spełniających wymogów regulaminowych (zob. wyżej - braki regulaminowe).
Wszystkie z wymienionych 160 zdjęć mają jedną wadę - są za małe. Regulamin wymaga zdjęć o wielkości minimum 1 MB, więc wszystkie zdjęcia poniżej tej wielkości nie zostały zakwalifikowane do konkursu.
Zastanawia fakt, dlaczego aż tyle. Jednym z powodów jest nagminne nieczytanie regulaminu (np. bardzo duża ilość zdjęć zawiera błędne podpisy, ale ta niezgodność z regulaminem nie jest krytyczna i zdjęcia ze złym podpisem zostały zakwalifikowane do konkursu). Drugim powodem jest fakt, że Windows w podstawowym widoku nie pokazuje wielkości plików (trzeba tego poszukać). Mogło się więc zdarzyć, że uczestnicy konkursu nie znali wielkości wysyłanych plików. Tak czy inaczej, z tego parametru określającego jakość zdjęcia nie mogliśmy zrezygnować.

Przypominamy, że osoby nagrodzone zostaną do 20.01.2020. poinformowane o terminie i miejscu wręczania nagród.
Pełny wykaz zdjęć nagrodzonych, wraz z ich prezentacją będzie zamieszczony na tej stronie.

Informacja dla uczestników:
W tym roku członkowie jury wybierając zwycięzców nie będą znali nazwisk autorów zdjęć. Z uwagi na RODO podpisy zdjęć są kodowane - składają się z unikalnego numeru i tytułu zdjęcia.
Dopiero po wyborze zdjęć nagrodzonych, ich podpisy zostaną rozkodowane i dopiero wtedy poznamy zwycięzców.

→ strona konkursu

→ wyniki konkursu

→ wręczenie nagród i wyróżnień