→ Przyroda Ojczysta 2016 - wyniki

→ Przyroda Ojczysta 2017 - wyniki

→ Przyroda Ojczysta 2019 - wyniki

 

 


Rycina, rok 1810 - na słonki ze strzelbą skałkową z opóźnionym zapłonem (!)

slonka

Łowiectwo, jako szczególna dziedzina działalności człowieka, łącząca harmonijnie ochronę przyrody ojczystej z polowaniem, posiada stale rozwijany system wartości moralnych, określany pojęciem „etyka myśliwska”.
W historii Polski łowiectwo zajęło znaczące miejsce, wnosząc istotny wkład do materialnej i duchowej kultury narodu, co znalazło odbicie w sztuce i uformowało trwałe wartości obyczajowe oraz moralne.
Etyka myśliwska jest jednym z elementów kultury łowieckiej. Stanowi zbiór zasad moralnych, zawierających wzorce postępowania wobec otaczającej przyrody, zwierzyny, współtowarzyszy polowania i społeczeństwa.

XVIII-Konkurs

 

Pszczyna - Zagroda Żubrów - 23.08.2014. - wyniki konkursu

XVIII Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich
„O RÓG KSIĘCIA PSZCZYŃSKIEGO”
Pszczyna 2014


Soliści

Klasa A

KO

KR

Imię i Nazwisko

wynik

1

1

Paulina Fira

291

2

 

Bartłomiej Sołtys

289

3

 

Gabriela Kaźmierczak

288

4

2

Julia Królik

287

5

3

Grzegorz Lison

286

6

 

Karol Kroskowski

284

7

 

Sylwia Tomecka

282

8

4

Karol Hussarek

282

9

5

Karol Nawrot

282

10

6

Dominika Dobrowolska

278

11

 

Wiktor Rusiniak

276

12

7

Katarzyna Gorywoda

274

 

Klasa B

KO

KR

Imię i Nazwisko

wynik

1

1

Elżbieta Zimny

287

2

 

Wojciech Pieprzyca

287

3

2

Luiza Szatner

285

4

 

Bartłomiej Szlachta

282

5

 

Remigiusz Nowicki

280

6

3

Oskar Sinicyn

280

7

 

Radosław Walkowiak

275

8

 

Sylwia Suder

274

9

 

Leszek Węgrzyn

274

10

 

Agnieszka Kołodziejska

272

11

4

Wiesław Kucharski

267

12

 

Ewelina Wieczorek

266

13

 

Wojciech Kurzeja

264

14

 

Paweł Ormanty

261

15

 

Stanisław Szlachta

257

16

 

Łucja Walkowiak

251

17

 

Andrzej Bochenek

251

 

Klasa C

KO

KR

Imię i Nazwisko

wynik

1

 

Jakub Konopka

289

2

 

Marta Olejarz

287

3

 

Maciej Żak

285

4

 

Łukasz Ogaza

283

5

1

Lesław Domogała

282

6

2

Adam Dolniak

281

7

3

Artur Sadowski

279

8

4

Tomasz Groworek

272

9

5

Edmund Słowik

267

10

 

Joachim Wilkowski

266

11

6

Bartosz Górka

263

12

7

Mariusz Godoj

262

13

 

Mateusz Kubas

253

 

Klasa D

KO

KR

Imię i Nazwisko

wynik

1

 

Paweł Smogór

190

 

Konkurs sygnałów nieobjętych klasyfikacją konkursową

KO

KR

Imię i Nazwisko

wynik

1

 

Gabriela Kaźmierczak

289

2

 

Karol Kroskowski

285

3

 

Lesław Domogała

282

 

Zespoły

Klasa G

KO

Nazwa zespołu

wynik

1

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku

282

 

Klasa B

KO

Nazwa zespołu

wynik

1

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nawojowa

287

2

Zespoł Sygnalistów Myśliwskich KNIEJA Koła Łowieckiego nr 3 Knieja - Gliwice

269

 

Klasa C

KO

Nazwa zespołu

wynik

1

Zespół Rogów Myśliwskich CZERTA

281

2

Zespół Sygnalistów Myśliwskich DARZ BÓR Otorowo

279

3

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Królewscy

274

4

II Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku

267

5

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Strzelce Opolskie

264

 

Klasa MB

KO

Nazwa zespołu

wynik

1

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku

282

2

Stowarzyszenie Muzyczno - Kulturalne, Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo Pszczyna

276

3

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nawojowa

266

4

Zespół Sygnalistów Leśników Nadleśnictwa Strzelce Opolskie

254

 

Klasa MSH

KO

Nazwa zespołu

wynik

1

Zespoł Sygnalistów Myśliwskich KNIEJA Koła Łowieckiego nr 3 Knieja - Gliwice

247

 


KO - Klasyfikacja ogólna

KR - Klasyfikacja regionalna