Nowa strona ZO PZŁ

 

 


Żywot łowiecki ma w sobie to niezrównanie rozkoszne, że jest cały stopniowym wcielaniem w życie i ziszczaniem się najczarowniejszych snów. Jawa zaś od tych snów bywa najczęściej stokroć jeszcze piękniejsza.

- Julian Ejsmond

 

Julian Fałat - Odpoczynek myśliwego

- Julian Fałat -
"Odpoczynek myśliwego"

logomW imieniu Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Katowicach, Komisji Kultury i Promocji Łowiectwa oraz swoim mam zaszczyt zaprosić wszystkich sygnalistów okręgu katowickiego, zespoły myśliwskie oraz sympatyków łowiectwa i kultury łowieckiej wraz z rodzinami na „III Przegląd Sygnalistów Myśliwskich Okręgu Katowickiego”. Nasz przegląd wszedł już na stałe w cykl imprez myśliwskich i jest wydarzeniem, które otwiera kalendarz kulturalny Okręgu Katowickiego oraz jest pierwszym konkursem rozgrywanym w Polsce według harmonogramu Klubu Sygnalistów Myśliwskich Trzeba pamiętać, że nasz okręg jest nadal jedynym okręgiem w Polsce, który organizuje i ponosi koszty organizacji takiej imprezy, która znacznie przyczynia się do rozpowszechniania sygnalistyki w naszych kołach. Właśnie za to, tu w tym miejscu, naszemu Zarządowi Okręgowemu należą się szczególne podziękowania.

Przegląd będzie organizowany według tego samego regulaminu co w zeszłym roku. Zwracam się z wielką prośbą do wszystkich sympatyków muzyki myśliwskiej, aby dołożyli wszelkich starań do rozpropagowania naszej imprezy wśród myśliwych. Moim marzeniem jest, by każde koło naszego okręgu wystawiło co najmniej jednego sygnalistę. Wiem, jest to trudne, ale może kiedyś uda się to zrealizować. Mam nadzieje, że w tym roku ujawnią się, również ci sygnaliści, którzy uświetniają nasze polowania swoją grą, a nie maja odwagi zaprezentować się szerszej widowni. Koleżanki i koledzy ten przegląd jest właśnie dla Was organizowany. Regulamin naszego przeglądu został tak ułożony, aby był to nasz lokalny, prawie rodzinny konkurs. Ze szczególną prośbą zwracam się do prezesów i łowczych naszych kół. Zmotywujcie swoich sygnalistów do występu gdyż, to może pomóc w dalszym rozwoju sygnalistyki w naszych kołach.

Wydarzenie odbędzie się 3 kwietnia 2016 roku w „Gawrze” na terenie strzelnicy myśliwskiej w Siemianowicach Śląskich. W trakcie przeglądu jest przewidziany poczęstunek dla uczestników, a najlepsi sygnaliści otrzymają stosowne odznaki.

Zgłoszenia do przeglądu należy wysyłać pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 27 marca 2016 roku na stosownej karcie zgłoszeń.
Kartę zgłoszeniową, program przegladu, regulamin i zestawy sygnałów można pobrać tutaj:

karta_zgloszenia.doc
lub
karta_zgloszenia.pdf

Zobacz / pobierz regulamin

Zestawy sygnałów

 

Program „III Przeglądu Sygnalistów Myśliwskich Okręgu Katowickiego”:

  8:00 - Otwarcie sekretariatu
  9:00 - Otwarcie przeglądu
  9:30 - Przesłuchania
13:00 – Omówienie zmagań uczestników i podsumowanie przeglądu
14:00 - Ogłoszenie wyników i koncert laureatów
15:00 - Zamknięcie przeglądu

Posiłek dla uczestników będzie dostępny w trakcie trwania przeglądu.

 

W razie pytań można dzwonić pod numer:

Domogała Lesław - 668 046 788

Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszam!!!

Domogała Lesław