"Chcę podzielić się z ludźmi swoim zauroczeniem przyrodą, pokazać ją taką, jaką sam ją widzę - z bliska, bez tajemnic, piękną i okrutną."

- Włodzimierz Łapiński


"Staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył."

- Robert Bresson


“Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali.”

- Don McCullin

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 5 marca 2017 roku,
odszedł do Krainy Wiecznych Łowów nasz kolega

śp. Franciszek Kaczmarkiewicz
(12.11.1926  –  05.03.2017)

Założyciel i długoletni prezes Koła Łowickiego „Darz Bór” Gliwice, zasłużony działacz od 1946r członek Polskiego Związku Łowieckiego, wychowawca wielu pokoleń myśliwych był człowiekiem otwartym ciepłym o wielkiej kulturze osobistej.
Wśród kolegów cieszył się wielkim poważaniem był wspaniałym kompanem łowów i biesiad myśliwskich – Takim Go zapamiętamy.  

Za działalność łowiecką wielokrotnie odznaczany w tym: brązowym, srebrnym i złotym medalem za Zasługi dla Łowiectwa oraz Złomem.
Niech Mu knieja wiecznie szumi. Cześć Jego pamięci !
Składamy z głębi naszych serc wyrazy współczucia pogrążonej w żalu rodzinie.

→ informacja na stronie Koła

Zarząd i członkowie koła Łowieckiego „Darz Bór” Gliwice


Pogrzeb Franciszka Kaczmarkiewicza odbędzie się w najbliższy czwartek 9 marca 2016r.  W kościele pw. Wszystkich Świętych w Gliwicach ( Plac Wszystkich Świętych) o godzinie 9.30 odprawiona zostanie żałobna msza święta, a uroczystości pogrzebowe odbędą się o godz. 10.15 na Centralnym Cmentarzu Komunalny w Gliwicach (ul. Kozielska 120).