"Chcę podzielić się z ludźmi swoim zauroczeniem przyrodą, pokazać ją taką, jaką sam ją widzę - z bliska, bez tajemnic, piękną i okrutną."

- Włodzimierz Łapiński


"Staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył."

- Robert Bresson


“Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali.”

- Don McCullin

W miesiącach jesiennych w Kole Łowieckim "Lis" w Pszowie rozpoczynamy edukację najmłodszych. Tym razem lekcja przyrody miała miejsce w przedszkolu w Syryni. Dwie lekcje dla dzieci w przedziale wiekowym 2,5-5 lat w sumie około 50 maluchów. Lekcja miała charakter edukacyjny, na której poruszano temat karmików i ich gości, dokarmiania zwierzyny, poznanie mieszkańców lasu, gwara myśliwska jak również zachowanie podczas spacerów leśnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się gwara myśliwska, gdzie maluchy pryskały śmiechem słysząc, że uszy sarny to łyżki, a zad to lustro.

Na zakończenie został przeprowadzony quiz. Maluchy znały odpowiedzi na każde pytanie, za które otrzymywały nagrodę w postaci widokówek, odznaki oraz książeczki oczywiście z motywem leśnym.

Dzieci przez cały tydzień wykonywały prace o tematyce leśnej.

Lekcję poprowadziła Kol. Ewa Orszulik